České hvězdy

Kubrt a spol. hlásí návrat. Kaiser s Lábusem v Divadle Kalich

Od  | 

Klasika prostě neomrzí. O tom se  „na vlastní kůži“ přesvědčili diváci v Divadle Kalich při premiéře představení Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem. Dvojice protagonistů televizních scének, Jiří Lábus a Oldřich Kaiser, oprášila své komické pecky a nabídla je znovu, v novějším provedení.

„Vzniklo to tak nějak spontánně. Tyhle scénky z pořadů Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta jsou sice už vousaté, Kubrt oslaví pomalu třicátiny, ale občas se znovu vyhrábnou z archivů a jdou na obrazovce. A běží i na internetu. Tak jsme si řekli proč se k nim nevrátit na divadle a trošku všechno neposunout. A tak je to tu. Baví se jeviště i hlediště. A protože léta nezastavíš, vypomohli jsme si novou krví a já jako Staník při předvádění vozemboucha mám vzhledem k věku dubléra. Dnes to byl Milan Peroutka, příště si vybereme někoho jiného, “ uvedl po premiéře Oldřich Kaiser, který ovšem nejen hraje, ale i zpívá, doprovází se na kytaru, housle či basu. A v jeho zdařilém muzikantském a pěveckém konání mu je měrou vrchovatou nápomocna i jeho partnerka Dáša Vokatá.

„Moc se nám líbilo, že i když někteří diváci znají scénky skoro zpaměti, stále je baví. Pro nás je potěšením se k nim vracet. Dneska byla premiéra, ovšem kdoví, jak se tohle představení změní za týden nebo měsíc. Určitě nebude pokaždé stejné. Je nejen o těch známých scénkách, ale i o improvizaci. Uvidíme, kam se nasměrujeme dál. Samozřejmě, záleží i na divácích. Pojali jsme ho i tak nějak interaktivně, takže hlediště se stane i aktivní složkou. Uvidíme a těšíme se na další a další reprízy,“ nechal se slyšet Jiří Lábus.

 

Shares 3

Věčný snílek Mark Twain si už odmala do notýsku zapisoval, co lidé, kteří ho něčím zaujali, v jeho okolí provádějí. I když jeho kroky nejdřív směřovaly do manažerské pozice, záhy pochopil, že psaní příběhů o slavných je pro něj láska na celý život. Velmi rád zavírá pražské noční kluby, rád vaří, koupe se v kašnách, především v těch na náměstích a nikdy neodolá pekáči buchet.

Inline
Inline