České hvězdy

Daniel Landa „naordinoval“ adrenalin!

Od  | 

Vydává se totiž do Íránu, kde se Daniel Landa zúčastní spolu se svým spolujezdcem Fawadem Nadrim a druhou posádkou tvořenou Vojtěchem Štajfem a Markétou Skácelovou Shiraz rallye – závěrečného závodu šampionátu středního východu.

„Je to tak. Na Krysaře si zajdu buď na předpremiéru, nebo po návratu. Shiraz rallye proběhne 13. – 15. září a trasa měří zhruba 700 km. A sportovní cíle? Chci skončit co nejvíc vepředu startovního pole, každopádně pojedeme s naší fabií co nejrychleji to půjde. Nemíníme si trasu soutěže jen procestovat, ale chceme být pořádně vidět. Speciální trénink jsme neabsolvovali, myslím si, že na šotolině mám toho už dost najeto, nějaké informace o trati a povrchu mám, takže to nechám až na samotný závod a jeho vývoj,“ prozradil natěšený Landa.

Tahle česká mise ovšem má ještě další cíl. „Budeme propagovat indoevropský kulturní okruh, do kterého Írán patří a chceme oživovat i tradice téhle kultury. Také tam organizujeme setkání arijských nadací. Jedeme prostě dělat dobré jméno České republice a propagovat naši zemi. Jo, a také budeme natáčet videoklip, takže to bude mise náročná a my všichni, kteří na ni vyjíždíme se už teď hodně těšíme, i když je to tak trošku cesta do neznáma,“ dodal Daniel Landa.

Včerejší setkání závodníků s novináři moderoval Dalibor Gondík. „Ne, opravdu tu nejsem coby perspektivní Danielův spolujezdec. Ani o tom do budoucna neuvažuji, zůstanu spíše rychlým běžcem než rychlým jezdcem. Vedle Dana bych si klidně do závodního auta sedl, ale jen na projížďku. Jinak mu budu samozřejmě strašně moc držet palce,“ nechal se slyšet Gondík a „palcodržkou“ při rallye bude oběma posádkám prý i zpěvačka a rovněž závodnice Olga Lounová.

 

Shares 0

Věčný snílek Mark Twain si už odmala do notýsku zapisoval, co lidé, kteří ho něčím zaujali, v jeho okolí provádějí. I když jeho kroky nejdřív směřovaly do manažerské pozice, záhy pochopil, že psaní příběhů o slavných je pro něj láska na celý život. Velmi rád zavírá pražské noční kluby, rád vaří, koupe se v kašnách, především v těch na náměstích a nikdy neodolá pekáči buchet.

Inline
Inline